Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

18 yaş ve üzerindeki Açık öğretim Fakültesi hariç lise üzeri öğrenciler Paraf Genç başvurusunda bulunabilir.

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak “Kredi Kartlarım / Şifre Üretme” seçeneğini kullanabilir, Halkbank Mobil ya da Paraf Mobil’i indirebilir, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayabilir, SMS ile şifre alabilir ya da size en yakın Halkbank Şubesine uğrayabilirsiniz. Ayrıca, yeni aldığınız Paraf şifreniz, kullanmakta olduğunuz Halkbank Banka Kartı/Paraf şifreniz ile eşleştirilebilir. Şifrenizi unutmanız durumunda; yine Halkbank Dialog'dan, Halkbank İnternet Şubesi'nden, Halkbank Mobil Uygulamadan, SMS göndererek veya Halkbank Şubeleri’nden yeni şifre tanımlayabilirsiniz.

  • SMS ile şifre almak için Bankamızda kayıtlı bulunan cep telefonunuzdan sırasıyla; SIFRE yazıp bir boşluk bırakıp, kartınızın son 6 hanesini yazıp bir boşluk bırakıp, kartınızın arka yüzünde bulunan güvenlik kodunun (CVV / CVC2) ilk 2 karakterini yazıp 3404’e gönderebilirsiniz. (Örnek SMS içeriği: SIFRE 123456 78)  SMS’in Türkiye’den gönderilmesi gerekmektedir.
  • KKTC'den gönderilecek SMS'ler için; Bankamızda kayıtlı bulunan cep telefonunuzdan sırasıyla; SIFRE yazıp bir boşluk bırakıp, kartınızın son 6 hanesini yazıp bir boşluk bırakıp, kartınızın arka yüzünde bulunan güvenlik kodunun (CVV / CVC2) ilk 2 karakterini yazıp KKTCELL ve KKTC TELSİM operatörleri üzerinden 3444'e  gönderilmesi gerekmektedir.

Hesap özetinize Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil, Paraf Mobil, Bank24, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog ya da Halkbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Paraf Genç ödemelerinizi; Halkbank Şubeleri’nden, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’dan, Halkbank İnternet Şubesi’nden, Halkbank Bank24'lerinde “Kredi Kartı İşlemleri” seçeneğinden, online PTT Şubeleri’nden ve de tüm bankalardan EFT yoluyla yapabilirsiniz.

Paraf Genç'inizin kaybolması ya da çalınması halinde; en kısa sürede 0850 222 0 400 Halkbank Dialog'u arayarak ya da herhangi bir Halkbank Şubesi'ne yazılı bir şekilde başvurarak bu durumu bildirmelisiniz. Bankamız tarafından kart ve şifre değişikliği yapılıncaya kadar kayıp ya da çalıntı olarak bildirilen Paraf’ınızı bulmanız durumunda kartınızı kullanmamanız ve imha etmeniz gerekmektedir.

Adres ve diğer iletişim bilgilerinizde meydana gelen değişiklikleri; 15 gün içinde herhangi bir Halkbank Şubesi’ ne, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog' a bildirilebilir veya Halkbank İnternet Şubesi' nden güncelleme yapabilirsiniz. GSM numarası güncellemeleri güvenlik nedeniyle sadece Halkbank Şubeleri’ nden yapılmaktadır.

Paraf Genç'inizin hesap kesim tarihini değiştirmek için; 0850 222 0 400 Halkbank Dialog, Halkbank Mobil Uygulama, İnternet Şube, Paraf Mobil ve Halkbank Şubeleri’nden talepte bulunabilirsiniz.

Finansal bilgilerinizin e-posta ile gönderimi talimatınızın bulunması durumunda ekstreniz e-posta adresinize gönderilecektir. Talimatınızı; Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil, 0850 222 0 400 Dialog ve Halkbank Şubelerinden verebilirsiniz.

Paraf Mobil, Halkbank Mobil Şube, Halkbank İnternet Şubesi, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog ve Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Paraf Genç kartınıza tahsis edilen limit bilgisi, kartınızın yapıştırılarak gönderildiği kart sunum mektubunuzda ve aylık gönderilen hesap özetinizde yer almaktadır. Paraf Genç limitinizi ayrıca, 0850 222 0 400 Halkbank Dialog, Paraf Mobil, Halkbank İnternet Şubesi ve Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Harcama itirazlarınızı 0850 222 0 400 Halkbank Dialog'a iletebilir veya “Harcama İtiraz Formu”nu doldurularak (212) 340 09 99 no'lu faksa, faks gönderebilirsiniz. Harcama İtiraz Formu ile birlikte; işlem belgesi, fatura, iade slibi veya işyerinden alacağınız "yazılı açıklama" gibi haklılığınızı kanıtlayacak belgelerin birer suretlerini formunuza eklemenizi önemle hatırlatırız.

Paraf Genç ile üye iş yerlerinde peşin veya taksitli alışveriş yapabilir, kartınıza özel kampanyalardan yararlanabilir, yaptığınız alışverişlerden ParafPara kazanabilir ve biriken ParafPara'larınızı alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. 

Paraf Genç'iniz ile Paraf üye işyerlerinde en uygun koşullarla taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Paraf Genç'inizin taksit imkanlarını www.parafgenc.com.tr  web sitesinin “Program Ortakları” bölümünden, Halkbank üye işyerlerinin vitrinlerinde yer alan panolardan öğrenebilirsiniz.